» محو کردن پاستل با ابزارهای مختلف

محو کردن پاستل با ابزارهای مختلف

محو کردن پاستل با ابزارهای مختلف

پاستل قابلیت ترکیب شدن رنگ ها را در هم دارد ، دقیقا نقطه تمایز پاستل از مداد رنگی است و باعث می شود کار با پاستل به سرعت و سهولت انجام شود.

به روش های مختلفی می توان رنگ های پاستل را با یکدیگر ترکیب کرد.

1 - قلمو :

به دو روش می توانید از قلمو برای ترکیب رنگ های پاستل استفاده کنید. بعد از این که لایه های رنگی پاستل را روی کاغذ و مقوا گذاشتید ، به راحتی می توانید با استفاده از یک قلموی تمیز و خشک رنگ ها را با هم ترکیب کنید.

و با توجه به منطقه رنگ آمیزی شده ، از نظر ظرافت و یا وسعت می توانید از سایز های مختلف قلمو استفاده کنید.

می توانید از سنباده ریز استفاده کنید و به آرامی پاستل را روی آن بکشید و پودر پاستل برای خودتون درست کنید و قلمو را در پودر بزنید و با قلمو روی کاغذ یا مقوا رنگ بگذارید .

2 - محوکن :

محو کن ها در سایز های مختلف به صورت آماده در بازار یافت می شوند ، اما می توانید با کاغذ فشرده و لول شده و یا گوش پاک کن و... نیز خودتان درست کنید.

 ابتدا لایه های رنگی را روی کاغذ بگذارید و بعد محو کن را روی آن ها بکشید.

 محو کن را روی خود پاستل بکشید و از آن رنگ بگیرید، بعد روی کاغذ مثل مداد بکشید.

3 - دستمال : یکی دیگر از روشهای ترکیب رنگهای پاستل استفاده از دستمال یا یک وسیله بافت دار مانند اسفنج یا پد است و دقت داشته باشید دستمال یا اسفنج رطوبت نداشته باشد و بافت فشرده ای داشته باشد و حین کار ذراتی از کرک و نخ آن جدا نشود .

4 - دست : از دستها هم میتوان به راحتی برای ترکیب رنگ پاستل استفاده کرد . دستها مرطوب وچرب نباشند که روی کار لک باقی میماند واصلاح نمیشود .


فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله