شیوه های استفاده از مداد رنگی

» شیوه های استفاده از مداد رنگی

شیوه های استفاده از مداد رنگی


مداد رنگی مغزی استوانه ای با رنگدانه فشرده دارد که اثری رنگی از خود به جای میگذارد . مغز مداد رنگی بر خلاف مداد گرافیت درجه بندی زیادی از نظر سختی ندارد و نسبتا نرم است .


سبکهای مختلفی برای کار با مداد رنگی است که رایج ترین آنها شیوه خطی و سایه پردازی است .


شیوه خطی : در این شیوه اثر با استفاده از خطهایی در جهت های مختلف شکل میگیرد . این خطها میتوانند کنار هم، روی هم، متقاطع و ... باشند . هنرمند با تنظیم این خطها سایه روشن، درجات تیرگی، روشنایی و کنتراست ها را خلق میکند . 


شیوه سایه پردازی : در این شیوه خط هایی که با مداد رنگی رسم میشوند کاملا بر هم نهاده و محو میشوند تا رنگ آمیزی اثر پیوسته به خود گیرد . به این ترتیب سایه روشنها ... و حجمها شکل میگیرند .

 

شیوه های دیگری چون شیوه خراش ، شیار اندازی و شیوه سفید کردن

در نقاشی با مدادرنگی را میتوان نام برد که کمتر استفاده میشود .


با بهره گیری از نوک و پهنای مداد و با کم و زیاد کردن فشار دست و محو کردن با دست یا محو کن و دستمال به حالتهای مختلفی در نقاشی با مداد رنگی دست مییابیم .


کار با مداد رنگی به علت اینکه پوشش سطح کار مشکل است بهتر است با تکنیکهای دیگر تلفیق شود . آبرنگ، پاستل، مارکر بهترین ها برای پوشش زیر کار و تکمیل با مداد رنگی میباشند .

ولی در کل توصیه میکنم هیچگاه خود را اسیر تکنیک و سبک نکنید تمام روشها را امتحان کرده و با هر چه راحت هستین اثر خود را خلق کنید .

میتوانید یک اثر را با ترکیب چندین ابزار به پایان برسانید مهم پایان زیبای کار شماست .

آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
سفر به مناطق گردشگریسفر به مشهد،سفر به کیش
Buy Website Traffic Cheap
خرید اینترنتی قهوه